De Nederlander Michiel Mouris heeft op dinsdag 23 september op indrukwekkende wijze de wereldtitel veroverd in de individuele tijdrit voor junioren. Tijdens het WK Wielrennen 2025 in Kigali, Rwanda, zette de 18-jarige renner een winnende tijd neer van 29:07.61 op het 22,6 kilometer lange parcours.
Dominante prestatie en Nederlands succes
Met een gemiddelde snelheid van 46,555 km/u domineerde Mouris de race en verzekerde hij zich van de gouden medaille. Zijn overwinning markeert het tweede goud voor Nederland op dit evenement, nadat Megan Arens eerder al de wereldtitel in de tijdrit voor junior-vrouwen opeiste. Voor Mouris is de wereldtitel een bekroning op een ijzersterk seizoen. Hij voegt de regenboogtrui toe aan een indrukwekkende erelijst, met onder meer overwinningen in de prestigieuze junioreneditie van Parijs-Roubaix en eindzeges in de etappekoersen BESTRONICS Acht van Bladel en de Grand Prix West Bohemia.
Een zware strijd tegen de klok en de hitte
Na de ceremonie reflecteerde Mouris op zijn zwaarbevochten zege. “Het is ongelooflijk dat we hier allebei hebben gewonnen. Het is geweldig om mijn beste prestatie te leveren en de wereldtitel te pakken,” aldus de kersverse kampioen. “De pacing was lastig, en het was moeilijk om jezelf niet op te blazen. Gelukkig kon ik in de afdaling voldoende herstellen om de benen draaiende te houden voor de laatste klim.”
Mouris, die als 78e van de 85 renners van start ging, had bij het eerste tussenpunt nog de derde tijd. Hij wist zijn race echter perfect in te delen en was bij zowel het tweede meetpunt als aan de finish de snelste. “Het parcours was echt zwaar en de hitte maakte het nog lastiger. Dit was absoluut een van de zwaarste tijdritten die ik ooit heb gereden.”
Spannende strijd om het podium
De strijd om de overige podiumplaatsen was bijzonder spannend. De Amerikaan Ashlin Barry, die na Mouris finishte, kwam het dichtst in de buurt en veroverde het zilver met een tijd van 29:14.45, op slechts 6,84 seconden van de winnaar. Het brons ging naar de Belg Seff van Kerckhove, die lange tijd in de ‘hot seat’ zat. Zijn tijd van 29:16.19 was uiteindelijk 8,58 seconden langzamer dan die van Mouris.
De vierde plaats was voor Beckam Drake (VS) met een tijd van 29:21.16, terwijl de Brit Max Hinds de top vijf completeerde in 29:26.52.
Tegenvaller voor topfavoriet
Voor de Brit Dylan Sage, die vooraf als topfavoriet werd bestempeld, eindigde de dag in een teleurstelling. De regerend Brits nationaal kampioen tijdrijden kon de verwachtingen niet waarmaken en eindigde op een achttiende plaats met een tijd van 30:28.51.